fbpx
0
Your cart is currently empty

Podróże z aparatem – Dziennik Fotografa

Podróże z aparatem

Dziennik Fotografa

Alternatywy

Zamiennik Adobe Lightroom do wywoływania RAW-ów – darmowe i płatne

Adobe Lightroom to jeden z najpopularniejszych komercyjnych programów do obróbki i wywoływania plików RAW. Obok drugiego programu firmy Adobe – Photoshopa był niejako standardem w branży cyfrowej. Program zapewnia szereg zaawansowanych narzędzi do edycji i korekty zdjęć oraz możliwość stosowania własnych, oraz zakupionych presetów. Pozwala on również na wygodne zarządzanie swoją kolekcją zdjęć. Niemniej firma Adobe zmieniła sposób sprzedaży swojego oprogramowania. Obecnie dostępny jest on wyłącznie w modelu subskrypcyjnym w ramach planu Creative Cloud, co oznacza, że klienci muszą płacić […]

Czytaj więcej
rawtherapee2

RawTherapee, jeden z najlepszych bezpłatnych konkurentów Adobe Lightroom zostaje uaktualniony do wersji 5.9!

Po ponad dwóch latach oczekiwania, chwalony program do obróbki zdjęć RawTherapee, otrzymuje wreszcie nową wersję. Uznawany jest on powszechnie za jeden z najlepszych bezpłatnych konkurentów Lightrooma. Dostępny obecnie dla systemów Windows oraz Linux. Trwają jednakże prace również nad wersją na system macOS.

Czytaj więcej
Beskid Śląski zimą - Szlak na Szyndzielnię

Beskid Śląski najpiękniejsze szlaki zimowe w okolicach Bielska i Szczyrku

Beskid Śląski jest wspaniałym miejscem do zimowej, pieszej turystyki górskiej. Posiada wiele szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności, zarówno prostych i szybkich – idealnych na niedzielne wycieczki, jak i bardziej wymagających, do których powinniśmy się przygotować. Mam tu na myśli zarówno przygotowanie kondycyjnie, jak i doposażenie się w odpowiedni zimowy ekwipunek.

Czytaj więcej